Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Strah, Trepet i još malo bizarnosti

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
PEDERCINA




Posts : 74
Join date : 11.08.2009
Age : 28
Location : ma negdje kad skrenes lijevo pored desne kuce odozgo koja se kriza sa kucom lijevo al moras otici desno

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimepet kol 14, 2009 8:08 pm

Da naglasim odmah, ovo nije tekst o NLO-ima, ovo je više tekst o nama samima.

Strah i Trepet. Phobos i Deimos. Marsovi sateliti iznimno krupirastog oblika, te posve različite površine od samog matičnog planeta intrigirali su svijet i prije nego su otkriveni. U srpnju, 1988. godine, rusi su lansirali dvije sonde Phobos 1 i Phobos 2 s namjerom prikupljanja što više informacija o samom Marsu. Phobos 1 je bio izgubljen i prije dostignutog cilja, no Phobos 2 imao je malo intrigantniju priču.

6 mjeseci nakon lansiranja Phobos 2 ušao je u orbitu Marsa. Plan je bio da se sonda postavi u orbiti u ravnini sa satelitom Phobosom te da odatle proučava površinu Marsa, naravno uz neke napravice koje su trebale biti poslane na samu površinu. Kada se 2 mjeseca kasnije izravnao sa satelitom, odjednom, kako kažu znanstvenici iz postaje na Zemlji, su izgubili komunikaciju sa sondom. Dosta kasnije javnost je saznala kako je sonda prije prekida komunikacije ipak poslala neke uznemirujuće fotografije površine planeta.

[img][/img][You must be registered and logged in to see this image.]Sjena na površini. Sjena uzrokovana nepoznatim objektom u Marsovoj orbiti. Zna se kako sjena nije uzrokovana do sada poznatim satelitima tog planeta, no ipak nešto se nalazilo na otprilike sličnoj udaljenosti kao i sateliti u orbiti. Da se ne radi o grešci uzrokovanoj oštećenom opremom potvrđuje činjenica kako je tu sjenu snimila i optička, no i infracrvena kamera.

No vjerojatno najzanimljivija je bila zadnja fotografija koju je Phobos 2 poslao – prikazivala je ogroman cilindričan objekt koji je otprilike 20 km dugačak te 1,5 km širok. Objekt se nalazio u velikoj blizini satelita Phobosa, nakon primitka te fotografije, kako san već i rekla komunikacija sa sondom je misteriozno zatajila. Ova zadnja slika nije bila dana u javnost.

Josif Šklovski čak je jednom prema gustoći atmosfere crvenog planeta i neobičnoj akceleraciji Phobosa izračunao kako bi Phobos za takvo postignuće morao biti šupalj, a šupalj satelit bi vrlo lako moga biti umjetan.

[img][/img][You must be registered and logged in to see this image.]No tajne Marsa ne prestaju tu. Što je sa dolinom Cydonia u kojoj se nalaze piramide i famozno lice na Marsu? To su već objekti koji bi se teško mogli klasificirati kao prirodni fenomeni, pogotovo jer same objekte prate određene matematičke sličnosti sa Zemljom. A interesantna je i činjenica kako NASA nije imala neku zainteresiranost u pomnijem istraživanju Cydonie. Zašto? Kriju li oni nešto tamo? Ili znaju možda već znaju nešto više o tome?

Ovo bi mogli biti samo djelići jedne velike slagalice koja nas upućuje kako je na površinu Marsa već stupila inteligencija. Ne mora se nužno raditi o izvanzemaljskom obliku života, moguće je da smo mi kao rasa potekli s nekog drugog umirućeg planeta poput Marsa. A što se tiče lica, ljudska psihologija je takva da u kaosu traži red. Često vidimo lica u oblacima, u krošnjama stabala, možda vidimo sklad tamo gdje ga, u biti, nema?

No i Zemlja ima svoje misterije slične licu s Marsa. To bi bile linije u Nasci, za koje se vjeruje da su napravljene negdje u razdoblju od 200 godine prije Nove ere i 600 godine poslije Nove ere. Linije su rađene tako da imaju smisla tek kad se na njih gleda visoko iz zraka, no poznato je kako u tom dobu nikakva naprava koja bi omogućava takav let nije bila izumljena.

Dakle tko je i, što je još važnije, zbog čega je napravio te formacije i na Zemlji i na Marsu? No pitanje je i da li se takve formacije možda nalaze i na drugim planetima, te služe kao nekakav orijentir ili možda jednostavno kao poruka – NISTE SAMI, ili je sve to splet koincidencija koje su u našim sivim stanicama, a uzrokovano i nametnutim mišljenjem, stvorile neku kvazi stvarnost koja bi nam treba ulijevati strah i trepet od samog Straha i Trepeta i njihovog matičnog planeta Marsa.

p.s. sorry zbog druge slike ja stavim jednu a izadju dvije.
[Vrh] Go down
Guest
Gost




Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesub kol 15, 2009 3:38 am

Ovo za mars ti je kao opticka varka gledo sam na Nacional Geograficu al nemogu objasnit
[Vrh] Go down
PEDERCINA




Posts : 74
Join date : 11.08.2009
Age : 28
Location : ma negdje kad skrenes lijevo pored desne kuce odozgo koja se kriza sa kucom lijevo al moras otici desno

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesub kol 15, 2009 11:44 am

mozda jeste to varka ali ja licno smatram da tamo ima zivota
[Vrh] Go down
Guest
Gost




Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesub kol 15, 2009 5:53 pm

h4x0r je napisao/la:
mozda jeste to varka ali ja licno smatram da tamo ima zivota

Ja nevjerujem da tamo ima ista a ne zivota
[Vrh] Go down
PEDERCINA




Posts : 74
Join date : 11.08.2009
Age : 28
Location : ma negdje kad skrenes lijevo pored desne kuce odozgo koja se kriza sa kucom lijevo al moras otici desno

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesub kol 15, 2009 10:01 pm

pa mars ima atmosferu ali je tamo previse hladno zbog previse leda kaze moj nastavnik geografije,ali NE IDE MI U GLAVU KAKO NEMA LEDA NI NA JEDNOJ SLICI,a i ovdje je za ledenog doba bilo zivota
[Vrh] Go down
Guest
Gost




Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimepon kol 24, 2009 6:50 pm

PEDERCINA je napisao/la:
pa mars ima atmosferu ali je tamo previse hladno zbog previse leda kaze moj nastavnik geografije,ali NE IDE MI U GLAVU KAKO NEMA LEDA NI NA JEDNOJ SLICI,a i ovdje je za ledenog doba bilo zivota

Zato sto nije od vode led
[Vrh] Go down
Risk
Admin
Risk


Posts : 183
Join date : 18.07.2009
Age : 28
Location : Tuzla

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimepon kol 31, 2009 8:50 pm

Ja licno vjerujem, da u svemiru ima zivota, jer mi je neshvatljivo to da smo mi jedina ziva bica u citavom (beskrajnom) svemiru.....
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 41

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 12:38 am

Risk je napisao/la:
Ja licno vjerujem, da u svemiru ima zivota, jer mi je neshvatljivo to da smo mi jedina ziva bica u citavom (beskrajnom) svemiru.....

ali kako onda da vec jednom ne dodju ta neka druga bica i dozvole da ih javno upoznamo..... scratch
[Vrh] Go down
Risk
Admin
Risk


Posts : 183
Join date : 18.07.2009
Age : 28
Location : Tuzla

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesri ruj 02, 2009 9:01 pm

ali kako to da mi ne dodjemo njima (nemamo dovoljno razvijenu tehnologiju), pa mozda ni oni nemaju..... study
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
Dinox

Dinox


Posts : 45
Join date : 15.07.2009

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimečet ruj 03, 2009 8:17 pm

Pa kako su nam dosad dolazili ako nemaju takvu tehnologiju (ako su to bili oni)
[Vrh] Go down
Risk
Admin
Risk


Posts : 183
Join date : 18.07.2009
Age : 28
Location : Tuzla

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesub ruj 05, 2009 12:25 am

pa eto zamisli....mi imamo tu tehnologiju.....i sad mi jos uvijek izucavamo njihov zivot, ali im JOS UVIJEK ne smijemo pric......i to je moguce....
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
Risk
Admin
Risk


Posts : 183
Join date : 18.07.2009
Age : 28
Location : Tuzla

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimesub ruj 05, 2009 12:25 am

a mozda nas ustvari nikad nisu ni posjetili.......



nisam skeptik, nego samo dajem primjere....
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
Dinox

Dinox


Posts : 45
Join date : 15.07.2009

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 11:57 am

A sta ako nas nisu oni posjetili. Mozda su to bili oni sa Saturna , Neptuna ili neceg slicnog. pirat
[Vrh] Go down
Risk
Admin
Risk


Posts : 183
Join date : 18.07.2009
Age : 28
Location : Tuzla

Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 8:46 pm

ja pricam o vanzemaljcima opcenito....nisam govorio sa odredjene planete.....
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
Sponsored content





Strah, Trepet i još malo bizarnosti Empty
PostajNaslov: Re: Strah, Trepet i još malo bizarnosti   Strah, Trepet i još malo bizarnosti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Strah, Trepet i još malo bizarnosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Ostale Misterije-
Forum(o)Bir: