Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto je tugovala "crna žena"?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Mrwa

Mrwa


Posts : 36
Join date : 19.09.2010
Age : 31
Location : Somewhere, over the rainbow...

Zašto je tugovala "crna žena"? Empty
PostajNaslov: Zašto je tugovala "crna žena"?   Zašto je tugovala "crna žena"? Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 5:03 pm

Za razliku od duhova koji se javljaju samo nakratko, jednom ili samo nekoliko puta, ima i takozvanih "stacioniranih" duhova. Oni se javljaju tokom dužeg vremena, ponekad i vekovima, u samo jednoj kući. Društvo za psihička istraživanja je samo u Engleskoj registrovalo 700 pojavljivanja tih duhova za koje nema ni racionalnog ni logičnog objašnjenja.
U ovu grupu spada pojava o kojoj govori studentkinja medicine R. K. Morton: "Videla sam lik visoke u crno obučene žene na stepeništu svoje roditeljske kuće. Posle nekoliko trenutaka, sišla je niz stepenice. Ja sam pošla za njom iz znatiželje, ali ugasila se sveća koju sam nosila. Posle toga nisam mogla ništa da vidim pa sam otišla u svoju sobu."
Društvo za psihička istraživanja smatralo je taj izveštaj toliko zanimljivim da je odlučilo da ga istraži. Sledećih nekoliko godina, osim studentkinje Morton, još šest ljudi je videlo ženu odevenu u crno. Više od 20 ljudi čulo je šumove koji su verovatno poticali od duha. Za utvaru je izgleda bilo važno to ko je mogao da je vidi, a ko ne. Njen nastup je uvek tekao istim redosledom: silazila bi niz stepenice, ušla u dnevnu sobu i stajala izvesno vreme pored prozora kao da nekog čeka. Zatim bi izašla iz sobe, otišla niz hodnik i nestala bez traga.
Studentkinja je pokušala da usmeri pažnju duha na sebe. Razapela je konopac preko stepeništa koji je, međutim, ostao netaknut.
Pokušala je da razgovara sa "ženom u crnom", ali nikada nije dobila odgovor, iako su znaci govorili da je duh osetio njeno prisustvo. Studentkinja je pokušavala da dotakne duha, ali on bi joj uvek spretno izmakao.
Studentkinjin otac nije mogao da vidi ženu, ali je ona registrovala da se duh klonio oca kada bi on prišao prozoru.
Mačke porodice Morton su potpuno ignorisale duha. Ali psi su reagovali osetljivo. Kada bi se "crna žena" pojavila na stepeništu, jedan od pasa dotrčao bi do podnožja stepeništa kao da želi da se mazi, ali tada bi uzmakao podvijenog repa i sakrio se ispod sofe. Drugi pas je pokazivao znake straha, a da za to nije bilo stvarnog razloga.
Dva čoveka, koja su takođe mogla da vde "crnu ženu", identifikovala su je kao predhodnu vlasnicu kuće čiji je muž poginuo u nekoj pomorskoj nesreći.

[You must be registered and logged in to see this image.]


P.S. Ovo nije slika te žene, samo neka koju sam našla na netu da dočaram priču.
[Vrh] Go down
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 41

Zašto je tugovala "crna žena"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto je tugovala "crna žena"?   Zašto je tugovala "crna žena"? Icon_minitimesub lis 09, 2010 4:00 am

Ova tema postoji na forumu mogla si tamo da dodas ovaj tekst. Pozz
[Vrh] Go down
MrsPuff
Moderator
MrsPuff


Posts : 68
Join date : 06.12.2010
Age : 31
Location : grad izgubljenih snova, ulica Bez Nade,kuća na lijevom uglu

Zašto je tugovala "crna žena"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto je tugovala "crna žena"?   Zašto je tugovala "crna žena"? Icon_minitimepon pro 06, 2010 12:58 am

ja mislim da je tugovala za svojim mužem, koji je poginuo. i izgleda da je često silazila niz stubište do prozora da izviri da li on dolazi...Sad jadnica No
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/MirsadaBajrektarevic
killer clown
Security
killer clown


Posts : 90
Join date : 15.08.2009

Zašto je tugovala "crna žena"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto je tugovala "crna žena"?   Zašto je tugovala "crna žena"? Icon_minitimeuto pro 07, 2010 5:02 pm

da gledas pazljivo vidjela bi da pise ispod slike... P.S. Ovo nije slika te žene, samo neka koju sam našla na netu da dočaram priču.

Usput nisi procitala pravila niti se predstavila za sto su do sada svi bili brisani sa foruma...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto je tugovala "crna žena"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto je tugovala "crna žena"?   Zašto je tugovala "crna žena"? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto je tugovala "crna žena"?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zena vampir
» CRNA MAGIJA
» Mala zena u sivom.....
» Zasto se nauka boji Kur'ana?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Paranormalne pojave-
Forum(o)Bir: