Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Treće oko :D

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Ivančičak

Ivančičak


Posts : 23
Join date : 19.09.2010
Age : 30

Treće oko :D Empty
PostajNaslov: Treće oko :D   Treće oko :D Icon_minitimepon ruj 20, 2010 4:22 pm

U Hindu mitologiji, svaki čovek ima "treće oko ", "oko prosvetljenja" - kanal njegovih okultnih moći, koje se nalazi na sredini čela.
U stvari, "treće oko " je anatomska realnost; to je pinealna žlezda, smeštena negde u centur mozga. Kod ptica i žživotinja, čiji je cerebrum (gornji deo mozga ) mali ili ne postoji, ona se nalazi odmah ispod lobanje i osetljiva je na svetlost. Herofil, grčki anatom iz 4. veka pre naše ere verovao je da je pinealna žlezda neka vrsta sfinktera koji reguliše tok misli. Takođe, postojanje ove žlezde već je stolećima poznato lekarima; Dekart je verovao da je to tačka u kojoj se spajaju telo i duh.
Pinealna žlezda ima sićušnu sivu masu, dugu oko 6 mm i teršku 1 gram. Ona je oduvek zbunjivala anatome, jer dok je sav ostali deo mozga "dvostruk", pinealna žlezda nema svoj duplikat. Čini se da je pinealna žlezda nekada stvarno bila oko ! Čak su naučnici 1958. uspeli da izoluju hormon koji ona luči; nazvali su ga melatonin (osvetljivač), jer kad se ubrizga u razne životinjice pretvara ih u svetliju boju.
Pinealna žlezda proizvodi melatonin delovanjem jednog hormona na serotonin, hemijski "glasnik" koji nervne impulse prenosi preko sinapsi. Od ukupne količine serotonina u telu samo jedan mali deo se nalazi u mozgu (oko 1 odsto), ali izgleda da je od ogromne važnosti. Otkriveno je da šizofreničari imaju daleko manje serotonina nego normalni ljudi. Ovo navodi na zaključak da su serotonin i melatonin na neki način vezani za čovekove više funkcije, što bi potvrdilo Hindu verovanje da je "treće oko " čovekov "spiritualni" centar.

Otvaranje trećeg oka omogućava čoveku da ljude vide ne onakvim kakvi se oni predstavljaju, već kakvi su oni u suštini, na osnovu boja i koloracije njihove aure....

ima tu još.... Very Happy ali ovo je suština.... ja sam inače jako zainteresovana za treće oko... Very Happy
[Vrh] Go down
Mrwa

Mrwa


Posts : 36
Join date : 19.09.2010
Age : 31
Location : Somewhere, over the rainbow...

Treće oko :D Empty
PostajNaslov: Re: Treće oko :D   Treće oko :D Icon_minitimepon ruj 20, 2010 4:46 pm

Bravo sis. Kako se ja ovoga nisam setila?...pa meni je trece oko otvoreno!... Very Happy
[Vrh] Go down
Ivančičak

Ivančičak


Posts : 23
Join date : 19.09.2010
Age : 30

Treće oko :D Empty
PostajNaslov: Re: Treće oko :D   Treće oko :D Icon_minitimepon ruj 20, 2010 5:38 pm

hehe ma i meni je Very Happy tongue ahahah i marčelu je Very Happy
[Vrh] Go down
Mrwa

Mrwa


Posts : 36
Join date : 19.09.2010
Age : 31
Location : Somewhere, over the rainbow...

Treće oko :D Empty
PostajNaslov: Re: Treće oko :D   Treće oko :D Icon_minitimepon ruj 20, 2010 5:55 pm

hehe..njemu definitivno... Smile
Jaoo kad rece marcelo, moram nesto da ti ispricam.
[Vrh] Go down
Ivančičak

Ivančičak


Posts : 23
Join date : 19.09.2010
Age : 30

Treće oko :D Empty
PostajNaslov: Re: Treće oko :D   Treće oko :D Icon_minitimepon ruj 20, 2010 6:01 pm

heheh ok, pošalji na fejsu u inbox-u... ahahaha imam i ja tebi nešto za marčela ... ali nebitno Very Happy <3
[Vrh] Go down
Sponsored content





Treće oko :D Empty
PostajNaslov: Re: Treće oko :D   Treće oko :D Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Treće oko :D
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Na rubu znanosti-
Forum(o)Bir: