Misterije
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o paranormalnim pojavama i misterijama......
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 2012 sta nas to ceka...

Go down 
+2
redhed hotje da spava
macagolubovic
6 posters
Autor/icaPoruka
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 42

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimeuto pro 29, 2009 4:55 pm

U poslednjih par meseci na vecini tv kanala glavna tema je kraj sveta. Mnogo je i filmova snimljeno povodom Nostradamusovog prorocanstva i kalendara drevnog naroda Maja i stvarno vise ne znam koliko u svemu tome ima istine.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da li neko od Vas ima neko objasnjenje i kako gledate na ovu temu Question Exclamation
[Vrh] Go down
redhed hotje da spava

redhed hotje da spava


Posts : 30
Join date : 10.10.2009
Location : Sunce

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimepet sij 01, 2010 10:03 pm

sad ce 2012 Very Happy
da mi je samo da položim vozački do tad:lol!:

Vjerujem da je većini populacije mozak ispran šupljim pričama o smaku svijeta,nekih proročanstvima slijepih baba,gledanja u grah...
Ta godina, naravno, vjerujem da neće biti ista kao i predhodne(jer zbog nekog razloga vrijeme će se promijeniti,a i Mjesec se sve više udaljava od Zemlje ).
Ali ko nam 100 posto garantuje da tada ce nešto pasti na Zemlju i otic cemo svi u pm crunu rupu ili ce poceti 3. svjetski rat ili Bog zna šta Very Happy
[Vrh] Go down
Dean Winchester
Admin
Dean Winchester


Posts : 148
Join date : 14.07.2009

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimesub sij 02, 2010 12:06 pm

Prema Nostradamusovim prorocanstvima 2012 godine ce biti smak svijeta....ali ne prema nekim vjerskim stavovima vec ovako to on objasnjava :
Biti ce previse poplava , pozara , previse ratova....
Znaci on nije rekao da ce svijet odjednom nestati nego da ce to biti postepeno.....
Meni se Nostradamusova prorocanstva svidjaju i danas idem da uzmem knjigu Nostradamusova prorocanstva i da citam ! Very Happy
[Vrh] Go down
https://m-archive.bosnianforum.com
redhed hotje da spava

redhed hotje da spava


Posts : 30
Join date : 10.10.2009
Location : Sunce

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimepet srp 02, 2010 4:37 pm

Da, i moje mišljenje je da planeta Zemlja nikad neće nestati, već samo ljudi,čitava ljudska vrsta. (:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimepet srp 23, 2010 1:31 pm

Dean Winchester je napisao/la:
Prema Nostradamusovim prorocanstvima 2012 godine ce biti smak svijeta....ali ne prema nekim vjerskim stavovima vec ovako to on objasnjava :
Biti ce previse poplava , pozara , previse ratova....
Znaci on nije rekao da ce svijet odjednom nestati nego da ce to biti postepeno.....
Meni se Nostradamusova prorocanstva svidjaju i danas idem da uzmem knjigu Nostradamusova prorocanstva i da citam ! Very Happy

vidim da si pisal o ''Biti ce previse poplava , pozara , previse ratova....''...

e tu sam i ja nekaj razmišlja.... svi govore za tu 2012. godinu... kraj svijeta... mislim da Zemlji kraj neće doći još nekih milijun godina... jer zemlja se raspala nebude, ako i u nju pogodi velki asteroid, s vremenom se vraća sve opet na početak... bilo kak bilo, Zemlja se regenerira... ali život ljudi može prestati u trenu... popolave, požari, potresi... u zadnjih godinu dana je bilo puno, pa čak i previše potresa... a u tome kaj je jako čudno prema statistikama... ti potresi su bili vrlo jaki čak i katastrofalni... od strane znanstvenika... to se događalo jako davno kod erupcija velkih vulkana... sad, malo je čudno di se sad to počelo događati, jer u roku od te jedne godine... bilo je više jakih i vrlo jakih potresa nego u posljednjih 10 godina skupa... bile su i poplave... dosta njih... e, sad tu počinje ono kaj ja smatram... ako je istina za tu 2012. godinu da je smak svijeta... možda je smak svijeta već počel, jer postepeno se to počelo događati... čak je i ova godina puno vrelija od proteklih, možda i najtoplija u posljednjih 10 godina, a moguće i više... što ako je to početak, mogućnost postoji da nas ono najgore čeka tek... a da 2012 je kraj... sve to skupa u jednom... poplave, potresi, požari, visoke temperature.... nagle promjene klime koje čovjek neće moći izdržati...
[Vrh] Go down
Hollow

Hollow


Posts : 4
Join date : 03.08.2010

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimeuto kol 10, 2010 1:09 am

ovako ja sam novi, nemam jos ni avatara, al bice, sto se tice 2012 citao sam dosta stvari o tome sta se se desiti samo Kreator zna, ali sta god se desilo necu samo sjediti i gledati kako svijet se unistaje Rolling Eyes
[Vrh] Go down
SlutyPumpkin13

SlutyPumpkin13


Posts : 14
Join date : 21.09.2010
Age : 31
Location : in the jungle, the mighty jungle...

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimepet ruj 24, 2010 10:55 pm

Svakih 26 000 godina nas Solarni sistem prolazi kroz 12 zodijackih znakova. Drevne civilizacije kao sto su Hopi Indijanci, Egipcani, Ciroki, Apaci i civilizacija Maja su bili svesni ovog velikog ciklusa i na osnovu njega izradjivali svoje kalendare. Ovaj ciklus izveden je iz mnogih prirodnih desavanja kao sto je, na primer, rotacija Sunca, a time i citavog Suncevog sistema oko Alsiona, primarne zvezde u sazvezdju Plejada, ili 260-todnevni razvoj ljudskog bica.
Ovaj ciklus je podeljen u 5 podciklusa, gde svaki traje po tacno 5 125 godina, za koje se smatra da predstavljaju po jedno doba razvitka sveta. Actecki kalendar ili Mezoamericki Kamen Sunca odredjuje da je svako razdoblje sveta unisteno od strane jednog elementa: vatre, vode, vetra i zemlje. Ciklus u kome se mi trenutno nalazimo je razdoblje Petog Sunca ili tacnije od 3113 p.n.e do 2012. godine. Zapravo, ovaj ciklus se završava 21. decembra 2012. Maje su bile svesne ovih dogadjanja, cak je i Nostradamus bazirao neka svoja prorocanstva na tacno ovaj datum.
Cetvrta Zemlja, u kojoj se trenutno nalazimo, popularno je nazvana "pomeranje, evolucija i svest". Hopi Indijanci veruju da cetvrti svet ratovanja i peti svet, "svet mira", počinje tačno 21.decembra 2012. godine. Nakon vatre, vode, zemlje i vatre, Zemlja bi, po prorocanstvu Maja, trebalo da krene u svoj naredni svet, nazvan "eter". Prorocanstvo Maja se uzima kao jedno od najpribliznijih prorocanstava vezanih za 2012.

Ja sam se dosta zanimala za 2012. godinu, tacnije za 21.decembar 2012. Kazu da ce tog dana doci do apokalipse. Medjutim, mnogi misle da to znaci da ce planeta nestati sa celim covecanstvom i sl., jer ne znaju koje je pravo znacenje te reci. Apokalipsa=Otkrovenje. To i nije tako lose, zar ne?
Uostalom, Maje nikada nisu rekle da ce svetu doci kraj. Za njih 2012. godina predstavlja kraj jednog razdoblja i pocetak drugog. Smile
[Vrh] Go down
macagolubovic
Moderator
macagolubovic


Posts : 209
Join date : 29.07.2009
Age : 42

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimesub lis 09, 2010 4:53 am

SlutyPumpkin13 je napisao/la:
Svakih 26 000 godina nas Solarni sistem prolazi kroz 12 zodijackih znakova. Drevne civilizacije kao sto su Hopi Indijanci, Egipcani, Ciroki, Apaci i civilizacija Maja su bili svesni ovog velikog ciklusa i na osnovu njega izradjivali svoje kalendare. Ovaj ciklus izveden je iz mnogih prirodnih desavanja kao sto je, na primer, rotacija Sunca, a time i citavog Suncevog sistema oko Alsiona, primarne zvezde u sazvezdju Plejada, ili 260-todnevni razvoj ljudskog bica.
Ovaj ciklus je podeljen u 5 podciklusa, gde svaki traje po tacno 5 125 godina, za koje se smatra da predstavljaju po jedno doba razvitka sveta. Actecki kalendar ili Mezoamericki Kamen Sunca odredjuje da je svako razdoblje sveta unisteno od strane jednog elementa: vatre, vode, vetra i zemlje. Ciklus u kome se mi trenutno nalazimo je razdoblje Petog Sunca ili tacnije od 3113 p.n.e do 2012. godine. Zapravo, ovaj ciklus se završava 21. decembra 2012. Maje su bile svesne ovih dogadjanja, cak je i Nostradamus bazirao neka svoja prorocanstva na tacno ovaj datum.
Cetvrta Zemlja, u kojoj se trenutno nalazimo, popularno je nazvana "pomeranje, evolucija i svest". Hopi Indijanci veruju da cetvrti svet ratovanja i peti svet, "svet mira", počinje tačno 21.decembra 2012. godine. Nakon vatre, vode, zemlje i vatre, Zemlja bi, po prorocanstvu Maja, trebalo da krene u svoj naredni svet, nazvan "eter". Prorocanstvo Maja se uzima kao jedno od najpribliznijih prorocanstava vezanih za 2012.

Ja sam se dosta zanimala za 2012. godinu, tacnije za 21.decembar 2012. Kazu da ce tog dana doci do apokalipse. Medjutim, mnogi misle da to znaci da ce planeta nestati sa celim covecanstvom i sl., jer ne znaju koje je pravo znacenje te reci. Apokalipsa=Otkrovenje. To i nije tako lose, zar ne?
Uostalom, Maje nikada nisu rekle da ce svetu doci kraj. Za njih 2012. godina predstavlja kraj jednog razdoblja i pocetak drugog. Smile

U potpunosti se slazem sa tobom lol!
[Vrh] Go down
MrsPuff
Moderator
MrsPuff


Posts : 68
Join date : 06.12.2010
Age : 31
Location : grad izgubljenih snova, ulica Bez Nade,kuća na lijevom uglu

2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitimesub pro 11, 2010 1:50 pm

lol! ne znam da li ste čuli, ali kažu naučnici da se smak svijeta odgodio xD pronašli su ko fol neku grešku u tom kalendaru i moraju ponovno da izračunaju.. ali ja mislim samo dragi Bog zna kad će biti smak svijeta. jeste da je bilo mnogo ovi katastrofa, i mnogo se bojim, ali svima će jednom doći kraj, to je sigurno Crying or Very sad
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/MirsadaBajrektarevic
Sponsored content





2012 sta nas to ceka... Empty
PostajNaslov: Re: 2012 sta nas to ceka...   2012 sta nas to ceka... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
2012 sta nas to ceka...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 2012. godina - kraj ciklusa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Misterije :: Misterije :: Ostale Misterije-
Forum(o)Bir: